Co robić z tym ostym bólem kręgosłupa?

Dzisiaj rano złapał mnie nagle bardzo ostry ból kręgosłupa w odcinku piersiowym, na początku przez chwilę również ból żeber i duszności ale to szybko minęło, natomiast ból kręgosłupa utrzymał się około pół godziny i po prostu się skończył, ale był przeraźliwie bolesny, jak by ktoś łamał kręgosłup, nie mogłam usiąść ani się położyć tylko chodzenie pomagało. Jestem w 31 tygodniu ciąży, czy powinnam się przejmować? Na razie była to jednorazowa sytuacja i po wszystkim czuje się dobrze.

Tak może być po nagłym skręcie, pochyleniu, przeforsowaniu kręgosłupa Wskazane regularne ćwiczenia wzmacniające mieśnie przykręgosłupowe, włąściwa postawa przy siedzeniu, w pracy; Kontrola wagi i zdrowy tryb życia

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i objawy, wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog