Płytki oddech u palacza

Witam mam 22 lata skończone i pale od 5 lat, nie jestem aż tak nałogowym palaczem. Od niedawna zauważyłam ze mam problem z oddechem, w ciągu dnia lub nocy. Problem polega na tym ze kiedy kłade się spać mam bardzo płytki oddech, przebudzam sie co chwile z wrażeniem ze zaraz zabraknie mi tlenu i odczuwam strach,niepokój i oblewa mnie pot. Nie wiem czy przyczyna jest palenie czy stres związany z praca. Proszę o poradę co mam robić dalej. P.S nikt w mojej rodzinie nie chorował na astmę. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję rzucić palenie i udać się kontrolnie do lekarza rodzinnego. Po bezpośrednim badaniu lekarskim będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.