Co oznaczają uchyłki esicy?

Uchyłki esicy, czy jest groźne i co to jest.

Dzień dobry
Uchyłki jelita to uwypuklenia błony śluzowej jelita grubego.
Najczęściej lokalizują się w esicy, jest ich od kilkunastu do kilkudziesięciu. Powstają na skutek podwyższonego ciśnienia w obrębie jelita. Podwyższone ciśnienie oddziałuje na ścianę jelita i powoduje tworzenie uchyłków. Czynniki ryzyka wystąpienia uchyłków to: wiek (częstość występowania wzrasta z wiekiem), predyspozycja genetyczna zaparcia, dieta ubogoresztkowa.
Uchyłki u części pacjentów nie dają objawów.
Do objawów uchyłków zaliczamy: zmiany rytmu wypróżnień i bóle brzucha.
Pozdrawiam:)