Co oznaczają wyniki badań na alergię?

Witam, robiłem sobie badania na alergie. Ige calkowite wyszło > 2000iU/ml, mąka pszenna 3,90 Dermatophagoides pter. 3, 50 oraz Dermatophagoides farinae 14,00 kU/l. Pytanie czy przy takiej alergii mogę być wiecznie nie wyspany niezależnie od tego jak długo spałem? Ponadto czy alergia może dawać objawy podobne do nerwicy? Tzn. Kołatanie serca, niepokój, derealizacja ? Czy powinienem przyjmować jakieś leki? Dziękuję serdecznie za odpowiedź i pozdrawiam! Marcin 23lata.

Dzień Dobry Panie Marcinie,

Opisane przez Pana symptomy, raczej nie wskazują na pochodzenie alergiczne.
Zachęcałabym, żeby Pan nie zwlekał i skorzystał z bezpośredniej konsultacji w Poradni Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki i ewentualnego leczenia.

Życzę Panu tylko pomyślności i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com