Co oznaczają wyniki badań na chlamydię u 22-latki?

Witam, ostatni kontakt seksualny miałam 7 miesięcy temu. W marcu b.r. zrobiłam cytologię oraz badania z krwi na choroby weneryczne. W cytologii wyszło zmiany odczynowe związane z zapaleniem i/lub regeneracją - wyleczone zapisanymi przez ginekologa globulkami dopochwowymi. W badaniach z krwi otrzymałam wynik [S73] P-ciała p/Chlamydia trachomatis IgG 4,64 RU/m. Interpretacja wyniku: ujemny <16, wątpliwy 16 - 22, dodatni >22. Nie mam żadnych objawów. Chciałam dowiedzieć się, co dokładnie oznacza wartość, która wyszła z badania krwi, czy w takim wypadku powinnam zgłosić się na leczenie, czy ta wartość zmaleje i czy stanowię zagrożenie dla potencjalnego partnera seksualnego? Dziękuję.

Jeżeli zgodnie z normami referencyjnymi wynik uznany jest za negatywny, nie zachodzi potrzeba leczenia, nie ma też ryzyka transmisji.