Co oznaczają wyniki badania krwi z rozmazem?

Witam. Niepokoi mnie wynik morfologii krwi ale zacznę od początku. Od 2-3 miesięcy mam na szyi po prawej stronie na węzłach chłonnych guzki, dwa dni temu wyczułam również po prawej stronie pod pachą kolejnego guzka. Od miesiąca nie mogę wyleczyć zapalenia górnych dróg oddechowych. W dniu dzisiejszym zrobiłam morfologię z rozmazem wyniki: za mało: PDW (10,70), RDW-SD (38,80), limfocyty (10,50); za dużo: krwinki białe (18,34), neutrofili (84,60). Proszę o pomoc w interpretacji. Pozdrawiam.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Całkowita liczba krwinek białych oraz poziom neutrofili są zbyt wysokie. Ze względu na guzek pod pachą i taki obraz morfologii warto się zgłosić do hematologa w celu interpretacji wyników badań.