Co oznaczają wyniki badania USG w 37. tygodniu ciąży?

Witam aktualnie jestem w 37tc (36 6). W zeszłym tygodniu byłam na USG i wody płodowe AFI miały 10,5 dziś miałam kolejne USG i w ciągu tygodnia AFI zmalało do 7,9. Czym to jest spowodowane? I czy mam się czym martwić? Z tych nerwów nie zdążyłam dopytać lekarza o te AFI dlatego kieruje się do was z tym pytaniem.

Lek. Katarzyna Szymczak

Pod koniec ciąży ilość wody płodowych się zmniejsza, z powodu wzrostu dziecka. Skoro ginekolog nie kierował Pani do szpitala to nie ma powodu do niepokoju. Proszę dbać o prawidłowe nawodnienie.
Pozdrawiam