Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą te objawy w 27 tygodniu ciąży?

Witam. W 27 tygodniu ciazy zaobserwowalam drgania, drzenia, jakby otrzepywanie sie dziecka w brzuchu. Na badaniu usg wszystko w porzadku. O czym moga swiadczyc takie odczucia i czy powinny byc powodem do niepokoju?
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

niestety trudno ocenić, skąd wynikają takie wrażenia, niemniej jeżeli USG nie wykazało żadnych nieprawidłowości, to nie ma powodu do obaw.

Być może uczucie „otrzepywania się”, o jakim Pani pisze, to czkawka pojawiająca się u płodu. Czkawka nie jest dla dziecka zagrożeniem, nie świadczy o niczym niepokojącym, choć faktycznie może trwać nawet kilkadziesiąt sekund i pojawiać się wielokrotnie w ciągu dnia. Wówczas przyszła mama może odczuwać charakterystyczne, pulsacyjne ruchy płodu. Czkawka jest reakcją niedojrzałej jeszcze przepony na szybko połykane wody płodowe lub nadmierną ilość płynu owodniowego pochłanianego przez płód.

Zachęcam do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów na te pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czkawka-u-dziecka-pod-koniec-ciazy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czeste-czkawki-w-36-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy