Co oznaczają zaburzenia snu po zakażeniu paciorkowcem?

Witam. Od czasu gdy zachorowałem na paciorkowca i przyjmuję antybiotyk to mam problem ze spaniem. Nie śpię od tygodnia praktycznie wcale gdyż zasypianiu towarzyszy uczucie jakbym przestawał oddychać. Czy może mieć to związek tylko z bakterią czy coś poważniejszego?

Lek. Michał Lenard

Takie objawy nie powinny mieć związku z zakażeniem paciorkowcem. Jeśli będą się one utrzymywały, sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który Pana zbada i ewentualnie skieruje do specjalisty. Pozdrawiam!