Co oznaczają zachyłki zębodołowe zatok szczękowych przesłonięte przez piramidy kości skroniowych?

zachyłki zębodołowe zatok szczękowych przesłonięte przez piramidy kości skroniowych? Co to znaczy

Witam serdecznie,

Oznacza to, że struktury anatomiczne jakimi są piramidy kości skroniowej zasłaniają inne struktury anatomiczne czyli zachyłki zębodołowe zatok szczękowych. W praktyce oznacza to, że nie można ocenić w badaniu obrazowym struktur istotnych dla lekarza prowadzącego. Wskazana konsultacja z lekarzem zlecającym badanie celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.