Co oznaczają zwężenia tarcz międzykręgowych?

witam mam pytanie mam cagle bole glowy byłam u neurologa dal mi lekarstwa.robiłam rtg kregow szyjnych w wyniku napisane zwężenia tarcz m- kręgowców C5-C6-C7 z nastepowymi osteofitami na krawędziach trzonow wokół zwerzonych tarcz.

Witam!
Tarcze międzykręgowe, popularnie zwane dyskami mogą być zwężone i mówimy wówczas o dyskopatii. Zwyrodnienia trzonów kręgów szyjnych w pewnym sensie są odpowiedzialne za stwierdzoną u Pani "dyskopatię piętrową" C5/C6/C7. Bóle głowy mogą też być od tego.
Powodzenia
W. Łuczkowski.