Co podawać 16-miesięcznemu dziecku przy zapaleniu gardła i gorączce?

Co podawac dziecku 16miesiecznemu przy zapaleniu gardl i teperaturze 38 i czy dziecko w takim stanie szybciej odycha

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Infekcja w obrębie górnych dróg oddechowych jak najbardziej może być przyczyną przyspieszonego oddechu u dziecka. Proszę jednak nie bagatelizować objawów i nie leczyć dziecka samodzielnie! Dziecko powinien ocenić specjalista pediatra.