Co podawać dziecku na uspokojenie?

Dobry wieczór mam takie pytanie jestem mama czteroletniego syna ktory jest niegrzeczny pyskuje bije inne dzieci w przedszkolu i nie tylko jest krzyczacy chcialam sie zapytac co takiemu dziecku mozna podawac zebyl spokoinieszy

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję udac się do lekarza pediatry, po badaniu bedzie mozna okreslic odpowiednie dalsze postępowanie.

Takie objawy wskazują na głębsze problemy. Nie chodzi o to, by podać coś dziecku i będzie "cacy". Często dzieciaki okazują w ten sposób potrzebę uwagi ze strony otoczenia, nieumiejętność radzenia sobie z emocjami, być może zaburzenia zachowania wynikające z warunków środowiskowych (coś w gruipe przedszkolnej wpływa na syna tak, że jest niegrzeczny). Podanie leku owszem, moze i uspokoi dziecko. Ale to ni jest wyjście. Zniknie objaw, a nie jego źródło. Źródło ciągle będzie to samo. I gdy tylko lek przestanie działać (albo ze względu na tolerancję, albo odstawienie), wszystkie problemy powrócą (a mogą się i nasilić). Polecam udać się do psychologa dziecięcego i podjac z nim współpracę. W ten sposób zachowanie syna się unormuje. Pozdrawiam.