Co podawać noworodkowi na zaparcia?

Nasz Synek jest wcześniakiem. Urodził się 5 tygodni przed terminem. Ma w tej chwili 11-naście dni. Mam pytanie. Czy można coś podać takiemu dziecku zamiast mleka;na przykład wodę przygotowaną,na twarde kupki? Synek ma apetyt. Zjada sporo jak na swój wiek i wielkość. Według mnie. Co 3 godziny między 40-60 ml mleka. Karmimy Go mlekiem Aptamil. Takim samym jak był karmiony w szpitalu. Proszę o pilną odpowiedź. Z góry dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Z Pani opisu nie wynika, aby syn potrzebował środków przeciwdziałającym zaparciom, jednak bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie tego stwierdzić jednoznacznie. Z tego samego powodu nie jestem w stanie zaproponować konkretnego rozwiązania. Dziecko może pić wodę.