Co powinna zrobić osoba, która stosuje tabletki Elin i mogła pomylić miesiączkę z plamieniem?

Witam serdecznie. Zgłosiłam się do ginekologa w celu rozpoczęcia stosowania tabletek antykoncepcyjnych. Ponieważ cierpię na zaburzenia miesiączkowania spowodowane otyłością (jestem po op. bariatrycznej), lekarz zalecił 10 dniowe stosowanie luteiny dopochwowo. Po tym okresie miałam czekać na miesiączkę i w 1 dniu przyjąć tabletki Elin. Wczoraj (7 dzień brania luteiny) zauważyłam plamienie i ból jajnika. Lekarz zalecił odstawienie luteiny i przyjęcie Elin. Jednak od wczorajszego popołudnia do dziś nie pojawiło się żadne krwawienie. Boję się, że źle przyjęłam lek antykoncepcyjny, a plamienie pomyliłam z miesiączką. Czy powinnam kontynuować branie leku? Czy przez to że wzięłam go wcześniej nie będzie skuteczny? Na ulotce są tylko informacje o zbyt późnym rozpoczęciu brania leku. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

proponuję kierować się zaleceniami lekarza badającego, ciężko jest przewidzieć obecne działanie antykoncepcji. a czy była jakaś diagnostyka? usg przezpochwowe? badania hormonalne?