Co powinna zrobic osoba z objawem uczuciem ciężkich mięśni?

Witam czuje ze wariuje, proszę mi pomóc od roku odczuwam ciezkie mięśnie tak bardzo się boję że to sla że ciągle czytam o tej chorobie i pojawia się coraz więcej objawów chyba w mojej głowie neurolog na podstawie badania młotkiem to wykluczył i powiedział że nie mam o tym myslec a ja już nie daje rady nie funkcjonuje normalnie ciągle o tym mysle dretwieja mi nogi ręce czuje laskotanie i dziwne uczucie oraz ciezkosc mięśni co mi jest proszę mnie pokierować mam zniesienie lordozy szyjnej nadwagę

Dzień dobry.

Jeśli lekarz wyklucza podłoże somatyczne Pana objawów, być może warto by Pan rozważył ich psychogenny charakter. Objawy mogą sugerować podłoże nerwicowe. Może się Pan zgłosić do psychiatry lub psychoterapeuty (także w ramach NFZ).

W przypadku zaburzeń o charakterze nerwicowym zalecaną formą leczenia jest psychoterapia.

Dzień dobry.

Jeżeli lekarz neurolog nie potwierdza objawów somatycznych to należy rozważyć leczenie ze strony psychiki.
W związku z tym proponuję wizytę u lekarza psychiatry oraz u psychoterapeuty.

Życząc odwagi i powodzenia,
Dariusz Pysz-Waberski