Czy można odróżnić ból z powodu nerwobólu od innych powodów?

Czy idzie odroznic jakos nerwobol spowodowany nerwica od takiego innych prZyczyn, np. Skrzywienia kregoslupa. Czesto mam nerwobole kolo lopatki, piersi, mostka, pod pacha. Lekrz mowi, ze to od stresu. Ale mnie boli 1-2dni w tygodniu i powoli juz nie daje rady.moze jest jakas onna przyczyna?

Witam,

przyczyna może być somatyczna lub psychiczna, jeśli lekarz twierdzi, że to czynnik psychiczny powoduje objawy dobrze byłoby zaufać i leczyć, np. metodą psychoterapii w paradygmacie poznawczo - behawioralnym.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry.

Jeśli lekarz wykluczył podłoże somatyczne to myślę, że warto byłoby zająć się podłożem psychicznym.
I w związku z tym proponuję wizytę u psychoterapeuty.

Dariusz Pysz-Waberski
www.nadżycie.pl