Co powinna zrobić osoba ze spuchnięciem po wlaniu w korzeń chlorku?

Witam ostatnio u dentysty został wlany mi w korzeń chlorek 2% (normalna procedura odkażjąca) tylko niewiem dlaczego spuchłam bardzo ( prawy policzek) dziś 3doba mniejszy obrzęk lecz nadal jest i bolesny takie drętwienie ,w ustach non stop mam smak tego chlorku .Proszę mi powiedzieć czy możliwe tego typu reakcja?? I co mogę zrobić by przyspieszyć gojenie ?czym groźi tego typu reakcja -z jak zauważyłam ten chlorek tworzy spustoszenie może nie u większości a jednak... Z góry dziękuję za odpowiedź,pozdrawiam

Faktycznie może się tak zdarzyć proszę jak najszybciej kupić sobie preparat do płukania nosa i zatok i kilka razy dziennie płukać to zdecydowanie powinno pomóc do tego najlepiej Ibuprom przeciwzapalnie i steryd miejscowo działający donosowy ale to już na receptę