Co powinnam zażywać, żeby wzmocnić naczynia krwionośne?

witam, w ostatnim czasie zauważyłam u siebie na ciele pełno popękanych naczynek, widze też że częściej i z zupełnie błahego robią mi się sińce, a ugryzienia po komarach itp goją się bardzo długo. Wystarczy że się podrapię a pod skóra pojawiają się małe krwiaki. O czym to może świadczyć? Co powinnam zażywać żeby wzmocnić naczynia krwionośne? Czy to może być spowodowane przez tabletki antykoncepcyjne zawierające drospirenon?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji należy wykonać podstawowe badania krwi. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który wdroży odpowiednie postępowanie.