Co powinno jeść dziecko przy zapaleniu oskrzeli?

Dobry wieczor.Moj syn ma zapalenie oskrzeli od trzech dni ma temperature i od trzech dni praktycznie nic nie je,jest oslabiony i blady,dzisiaj poprosil o kukurydze z puszki i troszke zjadl i 2 chrupki kukurydziane,duzo pije.Jak dlugo dziecko moze nie jesc? (syn ma4lata)

Dopóki gorączkuje i kaszle i naprawdę źle się czuje , nie musi zbyt wiele jeść. Ważne, żeby dużo pił, nadrobi jak wyzdrowieje.
Organizm skupia się teraz na rekonwalescencji a nie na trawieniu.
Ważne, żeby brał probiotyk 2 razy dziennie (najlepiej 2 godziny po antybiotyku) .
Nie powinien jeść teraz zadnych słodyczy ani produktów mlecznych, bo zwiększają wytwarzanie śluzu.
Polecam herbaty ziołowe, kompot, sok owocowy 100% rozcieńczony pół na pół z wodą ale letnie lub nawet chłodne - chłodne picie świetnie obniża temperaturę , pomaga też oczyszczać organizm z toksyn drobnoustrojów. Niech pije 1,5 litra dziennie, jeśli da radę to więcej. Jeśli nie może wypić większej ilości naraz, proszę mu co chwile , tak często jak się da, podawać kubek i niech pije w mniejszych porcjach.