Co powoduje czerwoną twarz?

Witam. Od jakichś 3 tygodni jestem czerwony na Twarzy. Początkowe zaczerwienienie było bardzo mocne i miałem krosty ,które wyglądały niczym kasza jaglana. Byłem u lekarza rodzinnego , dostałem dermovate, krosty ustapiły,ale zaczęła mi schodzić skóra ,nadal byłem bardzo czerwony. Byłem u dwóch dermatologów , 1 powiedział ,ze to trądzik różowaty , dał mi masc,ale ona pogorszyła sytuacje , byełm u innego lekarza ,który powiedział ,ze to jest reakcja alergiczna(miałem styczność z plastikiem i różnymi olejami). Dał mi masc i tabletki , trochę mniejsze zaczerwienienie mam . I chciałbym się zapytać ,czy to jest reakcja alergiczna, czy mam szukac 3 dermatologa

Lek. Tomasz Budlewski

tak sądze że wskazana jest ponowna wizyta u dermatologa ale bardziej już u którego Pan był aby móc ocenić efekt poprzedniego leczenia.