Co powoduje kłucia i pobolewania żołądka?

Dzien dobry. Jestem 38 latką,zapracowaną,bardzo nerwową. Od jakiegos czasu mam dolegliwosci w postaci klucia i pobolewanie zoladka .Klucia są umiejscowione pod zebrami zlewej strony obok zo;ladka. Dziekuje ,pozdrawiam

Witam Panią
Pani dolegliwości mogą mieć zarówno podłoże somatyczne,
jak też psychologiczne, np. przeżywany stres, przeżywane emocje,
zaburzenia nerwicowe…
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pani problem został
prawidłowo zdiagnozowany.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pani dolegliwości
jest konsultacja z lekarzem i ewentualnie wykonanie stosownych badań.
Jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne, to znaczy,
że Pani dolegliwości wynikają np. ze stresu i wówczas
należy podjąć psychoterapię.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry. Zadając pytanie dotyczące objawów, prawdopodobnie podświadomie, podejrzewa Pani ich źródło w obszarze psychologicznym (zapracowana, bardzo nerwowa). Bardzo możliwe, że opisane przez Panią dolegliwości mają przyczyny właśnie tam. Jednak zwykle wcześniej należy wyeliminować w diagnostyce podłoże medyczne symptomów. Proszę skontaktować się z lekarzem internistą. Warto skontrolować ogólny stan zdrowia robiąc podstawowe badania. Jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku, zachęcam Panią do skonsultowania się z psychologiem celem zobrazowania sytuacji i określenia wskazań do ewentualnej interwencji. Wiele osób zmaga się z wyzwaniami, które powodują poczucie napięcia, stresu, przemęczenia. Tymczasem istnieje wiele skutecznych technik terapeutycznych pozwalających na poradzenie sobie z wymaganiami, nawet pozornie przerastającymi nasze możliwości. Pozdrawiam.