Co powoduje mocne skurcze i zakwasy?

Witam, 07.11.2017 roku po prawie pół roku przerwy, poszedłem pograć w piłkę nożną, był to dla mnie bardzo intensywny wysiłek, dwa razy po 45 minut. W ciągu ostatnich 20 minut zaczęły łapać mnie mocne skurcze. Na drugi dzień pojawiły się zakwasy praktycznie na całym ciele i dziwny, parzący ból w prawej łydce, który nasila się za każdym razem jak ją napinam. Przez niego chodzenie stało się naprawdę uciążliwe. Czy możliwe, że naderwałem sobie mięsień? Kiedyś grałem regularnie w klubie i nigdy wcześniej nie miałem aż takich zakwasów

Witam

Raczej naderwanie to nie jest ponieważ czuł by Pan ból od razu po kontuzji a nienastępnego dnia. Doprowadził Pan do bardzo silnych zakwasów poprzez zbyt duży wysiłek nie dostosowany do aktualnej formy. Zakwasy może Pan odczuwać nawet ok 10 dni. Kiedy Pan ćwiczył regularnie to organizm przyzwyczajał się do wysiłku. Teraz po przerwie to normalne. Proszę następnym razem mniej ćwiczyć i krótszy czas i po woli dochodzić do dwa razy po 45 min.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu