Czy objawy mogą występować po przetrenowaniu?

Witam serdecznie. We wtorek bylam pierwszy raz po kilku miesiecznej przerwie na silowni. Nastepnego dnia mialam bardzo bolesne "zakwasy". Wczoraj doszla do tego bolesna opuchlizna, ktora objela obszar od klatki piersiowej, przez brzuch az do pachwin. Czy takie objawy moga wystepowac po "przetrenowaniu" i ustapia samoczynnie czy powinnam zasiegnac porady lekarza? Pozdrawiam

Dzień dobry,

zakwasy mogą występować naturalnie, bardziej niepokojąca jest powstała opuchlizna.

Jeżeli będzie się utrzymywała to jutro warto zgłosić się do lekarza 1 kontaktu.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Witam

Po przetrenowaniu, mięśnie mogą być spuchnięte i obolałe. Zalecam odpoczynek, odstawienie chwilowo wysiłku fizycznego oraz parę wizyt w saunie lub masaże, które uśmierzą ból. Po tygodniu powinny przejść objawy. Po przerwie należy podejść to siłowni i wykonać bardzo lekki trening i stopniowo zwiększać wysiłek dostosowany do Pani możliwości.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Witam serdecznie,
zarówno zakwasy jak i opuchnięcia są zapewne skutkiem treningu, nie mniej jednak jeżeli opuchlizna będzie utrzymywała się przez kilka dni to proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaku, ponieważ może mieć związek z zapaleniem rozwijającym się w organizmie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk