Co powoduje nadmierne owłosienie i bolesne podskórne wypryski?

Dzień dobry, Mam problem z nadmiernym owłosieniem, bolącymi podskórnymi wypryskami, przetłuszczającą się skórą i mocnym przerzedzaniem włosów na głowie. Przeszukałam internet i na podstawie zdobytych informacji chciałabym zbadać następujące hormony: Testosteron (wolny i całkowity) DHEAS lub DHEA Androstendion SHBG 17-OHP LH/FSH Prolaktyna Moje pytanie brzmi - czy warto zbadać jeszcze jakieś inne hormony, oraz które dni cyklu do tych wymienionych. Domyślam się że nie można zbadać ich wszystkich za jednym razem, ale może udałoby się je chociaż jakoś pogrupować?

Lek. Michał Lenard

Przy Pani objawach sugeruję nie szukać rozwiązań w internecie, tylko udać się do ginekologa, który Panią zbada, zleci badania dodatkowe i zaproponuje najwłaściwsze dla Pani postępowanie. Pozdrawiam!