Co może być przyczyną nadmiernego owłosienia?

Mam 22 lata, wykonywałam badania na poziom testosteronu we krwi oraz FSH. Badania były spowodowane problemem nadmiernego owłosienia. Wynik testosteronu to 1,54 nmol/L oraz FSH 4,12mIU/mL. Mam pytanie: czy te wyniki są w normie? Jeśli są, to co może być przyczyną? I czy trzeba dokonać jakichś dodatkowych badań? Normy:Testosteron 0,198-2.67 FSH 1.38-11.6.
22 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Poziomy badanych hormonów, czyli FSH i testosteronu są prawidłowe. Mimo to, badania te nie wyczerpują w pełni diagnostyki nadmiernego owłosienia. Lekarz kierujący na badanie na pewno nie poprzestanie na tych dwóch badaniach i zleci kolejne tj. LH, prolaktyna, estradiol, DHEA-S i inne. Zapewne poszukuje zmian hormonalnych odpowiadających zespołowi policystycznych jajników.

Proszę zgłosić się z wynikami do lekarza kierującego, który na pewno pokieruje dalszą diagnostyką i leczeniem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.