Co powoduje plamienia przy długotrwałym stosowaniu antykoncepcji?

Od dwóch i pół roku stosuję tabletki antykoncepcyjne, nigdy nie miałam żadnych skutków ubocznych, ale przez ostatnie 4 miesiące przy zażywaniu 15-16 tabletki dostaję plamienia, raz mocniejszego, raz słabszego. Nie mam przy tym żadnych dolegliwości bólowych, swędzenia czy pieczenia, potem w przerwie dostaje normalnego okresu - bardzo mnie to martwi. Czytałam na Waszym forum o tzw. krwawieniu przełomowym, ale czy ono może powtarzać się co miesiąc? Proszę o odpowiedź co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Dodam tylko, że piję zioła na poprawę przemiany materii (od dłuższego czasu). Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Być może przyczyną plamienia są zioła na poprawę przemiany materii. Aby się o tym przekonać należy je odstawić.

Natomiast przyczyną plamień podczas brania tabletek antykoncepcyjnych może być zbyt mała dawka hormonów. Wówczas należy zmienić preparat na inny. Gdyby plamienia nie ustępowały konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam