Co powoduje problemy ze stolcem?

Od jakiegoś czasu ma pewien problem ze stolcem. Zaczęło się od tego, że robiłem duże kulki posklejane z małych, później pojawiło się zaparcie, parcie na stolec. Przy silniejszym parciu miałem stolec ołówkowy, a teraz mam taśmowy. Jak mocno prę jest szeroki, ale chudy a jak mi trochę odpuści to jest owalny. Chodze po lekarzach, ale następna wizyta pod koniec miesiąca a mnie zżeraja nerwy...

Lek. Katarzyna Szymczak

Jaka dieta? Może to kwestia za malej ilości błonnika, płynów oraz braku aktywności fizycznej albo może to być zespół jelita drażliwego czy czynnościowe zaburzenia jelitowe.
Pozdrawiam