Co powoduje skoki ciśnienia w nocy i wybudzanie ze snu?

Witam mam taką przypadłość ze budzę sie w oczy przez skok ciśnienia i szybkie bicie serca tj. 170\110 i ponad 100 puls. Próbuje się uspokoić, trwa to ok. 20 min. Ciężko mi wziąć głęboki oddech. Boje się ze dostane udaru lub zawału. Dotego szumi mi w głowie. Czasami budzę bo nie mogę złapać tchu. Czy to problem z bezdech? Co mi może być w ciągu dnia czuje się niewyspany i oceniamy rozkręcać się z rana z 4 godz.

Witam Pana
Wskazana jest konsultacja z kardiologiem, który pokieruje
dalszą ścieżką diagnostyczną.
Jeżeli wyniki będą w porządku, to znaczy że Pana dolegliwości
są natury psychologicznej, np. stres, nerwica
W takim przypadku należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam wtedy Pana do podjęcia psychoterapii.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl