Jak nauczyć się kreatywnie myśleć?

Witam mam do państwa dwa pytania.Mam 24 lata i moje zapytanie pierwsze brzmi w jaki sposób ,boć metodami mogę poleszpyć swoją kreatywność i pomysłowość bo naprawdę jest na niskim poziomie.Drugie pytanie czym jest to spowodowane i jak mogę wyćwiczyć chodzi mi jak ktoś mi coś tłumaczy to ja wogóle nie mogę tego załapać chodzi mi o proste sprawy

Dzień Dobry Panu,

Może Pan uczestniczyć w aktywnych warsztatach kreatywności lub w technikach mnemotechnicznych, które wpływają na poprawę koncentracji i pamięci.
Nie wiem, gdzie Pan mieszka, czasami są takie organizowane bezpłatnie-proszę pilotować info w Internecie.

Życzę Panu twórczej codzienności,
Irena Mielnik-Madej

Witam Pana
Aby rzetelnie odpowiedzieć na Pana pytanie,
należy w pierwszej kolejności Pana problem prawidłowo
zdiagnozować, zbadać okoliczności, które doprowadziły
do opisanych zaburzeń.
Dopiero wtedy, gdy Pana problem zostanie zdiagnozowany,
można na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Wskazana jest wizyta u neurologa, który pokieruje dalszą
ścieżką diagnostyczną czyli zleci badania sprawdzające pracę
mózgu i całego układu nerwowego i/lub konsultacja z psychologiem.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, warto poszukać warsztatów treningu twórczości, rozwojowych. Skonsultować się z psychologiem, zastanowić nad celami które chciałby Pan osiągnąć, na ile można rozwinąć kreatywność, w jakich dziedzinach. Pozdrawiam serdecznie