Problemy z przelewaniem myśli na papier

Mam problem z lekkością przelewania myśli na papier. Czy są jakieś ćwiczenia, które zlikwidowałyby tzw. blokadę pisarską? By swobodniej móc wyrażać się na piśmie. Napotykam w tej materii na spore problemy.

A jakim konkretnie sensie? Artystycznym? Czy w przypadku dokumentów, opinii itp?
Warto na pewno wzbogacić swoje słownictwo i umiejętności poprzez lekturę, a także jak najczęstsze ćwiczenie sprawiającej trudności aktywności.

Dzień Dobry Panu,

Z tym pisaniem, to raczej nie ma drogi na skróty.

Trzeba po prostu się "rozpisać".

Zachęcam Pana do codziennego, systematycznego siadania przed kartką i pisania na wybrany temat, z tym żeby pisać i nie kontrolować tego, czy to ma sens, czy tez nie.

Są organizowane Warsztaty twórczego pisania, jednak na takich warsztatach również jest zasada, żeby pisać, pisać i jeszcze raz pisać.

Aż pisanie i tworzenie zacznie sprawiać radość.

Życzę Panu lekkości w przelewaniu myśli na papier,
Irena Mielnik-Madej