Jak powstrzymać natrętne myśli?

natretne mysli ktorych nie moge powstrzymac i sa na kazdym kroku chodzi tu o moj wewnetrzny głos lub cos w tym stylu bo mam z tym problem rozmawiałem o tym z kims bliskim i ta osoba powiedziała mi ze jak miałem kilka lat to chorowałem na zapalenie opon mozgowych a po jakims czasie wykryto guza albo jakos narosl na mozgu ale pozniej z wyniku niedbalstwa zapomniano o tym! Pytanie brzmi czy moje problemy psychiczne ktore sa skaplikowane moga byc spowodowane moja choroba z młodosci?

WItam,
radziłbym z problemami psychologicznymi udać się do psychoterapeuty, neurologa ewtl. psychiatry w celu rozpoznania diagnostycznego. Przecież na podstawie opisu nikt nie postawi Panu diagnozy.
Leczenie się samemu czy postępowanie na podstawie tzw. dobrych rad - jest po prostu zagrożeniem życia.
Pozdrawiam

Witam Pana
Pana problemy mogą mieć zarówno podłoże somatyczne,
jak też psychologiczne, np. stres, przeżywane emocje,
zaburzenia nerwicowe…
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą zaburzeniom
nerwicowym.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem został
prawidłowo zdiagnozowany i żeby podjął Pan leczenie
lub psychoterapię.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pana
natrętnych myśli jest konsultacja z lekarzem neurologiem,
który pokieruje dalszą ścieżką diagnostyczną.
Jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne o podobnym
obrazie klinicznym, to znaczy, że Pana natrętne myśli
wynikają np. ze stresu czy zaburzeń nerwicowych.
W takim przypadku zachęcam Pana do podjęcia
psychoterapii, która jest najskuteczniejszą metodą
leczenia nerwicy oraz jej konsekwencji.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam, w pierwszej kolejności proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu aby zastanowić się nad dalszą formą pomocy.
Pozdrawiam serdecznie