Jak wzmocnić koncentrację i kreatywność?

Zauważyłem że rozwinął się on aż za bardzo Dwa lata temu byłem bardziej kreatywny pisałem gry komputerowe posiadałem więcej weny i co najlepsze napędzało mnie do dalszych działań nawet jeżeli chodzi o inne czynności w życiu z biegiem czasu moja kreatywność zanikała wraz z moim zainteresowaniem do życia teraz w chwili obecnej mam problemy ze skupieniem zrobieniem prostych czynności i niemam nawet sił by myśleć by zrobić co kolwiek czuje sie jak wrak i tak jest przez dłuższy okres czasu co robić ?

Wygląda na to, że się Pan wypalił dotychczasowymi zajęciami. Szukanie kreatywności na siłę przyniesie jedynie większą frustrację i mniejsza motywację do działania. Proponuję dopuścić do siebie myśl, że Pana kreatywność jest niższa i zająć się czymś absolutnie innym - jeśli w pracy potrzebuje Pan kreatywności, to po pracy należy zająć się czymś co jest absolutnie nie kreatywne. Dzięki temu mózg się trochę "zresetuje" i z czasem nabierze Pan większej chęci do codziennych obowiązków. Pozdrawiam

Witam Pana Serdecznie,

Bazując na podanych przez Pana informacjach, nasunęła mi się myśl. że być może doszło u Pana do wypalenia, na skutek przeciążenia fizycznego i psychicznego.
I pojawiające się objawy spowodowały spadek motywacji i koncentracji do podejmowania codziennej aktywności.

Proszę zadać sobie pytanie, czy to co Pan wykonywał twórczo do tej pory, czy to sprawiało Panu prawdziwe zadowolenie i satysfakcję?

Myślę, że powinien Pan rozważyć zmianę w swoim życiu i zwrócić się w innym kierunku.

Dlatego zachęcam Pana do rozmowy z psychologiem, by mógł Pan dotrzeć do prawdziwej przyczyny Pana symptomów.

Życzę Panu nowej twórczej passy,
Irena Mielnik-Madej