Jak poprawić koncentrację i motywację do działania?

Witam, Mam pytanie do psychologa, psychoatry. Od pazdziernika jestem na setalofcie, ktory wlasciwie nie dziala na mnie. Dwa dni temu przestalam brac. Zaczelam rozmawiac z psychologiem. Problem mam taki ze nie moge siesie na niczym skupic, nie mam motywacji, energii, nie moge spac, poca mi sie rece z nerwow. Nie wiem jak sobie pomoc. Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Myślę, że być może powinna Pani wprowadzić zmiany w swoim harmonogramie codzienności.

Pomimo, że może być trudność...

Zachęcam Panią do podjęcia aktywności fizycznej, suplementacji, przestrzeganie stałych i systematycznych godzin zasypiania, odpowiednia dieta, sprawianie sobie przyjemności, spacery, spotkania towarzyskie wśród pozytywnych ludzi, to co mogłoby Pani sprawić radość i zadowolenie.

Z mojej strony na lepszy sen polecam rekomendowaną , naturalną melatoninę, dostępną w aptece.

Jest takie powiedzenie, że ruch zastąpi wszystkie lekarstwa, ale żadne lekarstwa nie zastąpią ruchu...

Życzę Pani dużo twórczej energii,
Irena Mielnik-Madej

Proces psychoterapii wymaga często cierpliwości i czasu. Jeśli już ją Pani rozpoczęła, warto zaangażować się w pracę z terapeutą, wykazać otwartością i szczerością. Poprawa często jest stopniowa, zauważalna po jakimś czasie. Zachęcam zatem do dalszej aktywnej pracy nad sobą.