Jak mogę zwiększyć ilość swojej energii i polepszyć koncentrację?

Dzień dobry, Mam problem, z małą ilością energii i częstym uczuciem ospania i zmęczenia. Jestem niskociśnieniowcem i mam delikatne problemy z tarczycą, biorę połówkę leku Letrox codziennie rano. Nie pijam kawy, bo źle się po niej czuję, źle wpływa na mój układ pokarmowy. Dlatego chciałam zapytać czy jest jakiś preparat/lek , który by mógł zwiększyć ilość mojej energii, koncentracji i zniwelować uczucie zmęczenia? (szczególnie, że mam bardzo równy rytm dnia i zdrowy styl życia, śpię 8-9h dziennie).

Dzień Dobry Pani :)

Zacznę od tego, że okazuje się, że tak zwany dobrostan fizyczny i psychiczny, aż w ok. 70 % zależy od stylu życia.

Zaprezentowane przez Panią symptomy mogą być wskazówką, że jest to sygnał by troskliwie zadbać o siebie, nadal dbając o ośmiogodzinny/regularny sen.

Myślę, że warto rozważyć, by włączyć/zaprosić do swojej codzienności regularną aktywność fizyczną.
Jest takie powiedzenie, którym często dzielę się z Użytkownikami WP abc Zdrowie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Aplikacja witamin/minerałów takich, jak: magnez (jak najwięcej magnezu w magnezie!)
wit. B1, B2, B6, B12,
kwas foliowy,
selen
wit. D3 (szczególnie w okresie wzmożonego wysiłku fizycznego/psychicznego/mentalnego) jest jak najbardziej potrzebna/niezbędna (w porozumieniu z Lekarzem).

Niedobory wyżej wymienionych powodują (również!) uczucie zmęczenia, roztargnienia, spadek energii życiowej.
Niedobory witamin z grupy B są (również!) przyczyną obniżenia zdolności koncentracji/pamięci/uwagi, drażliwości, depresji i bezsenności.

Niestety nie mówi się o tym (wystarczająco często!) a to ma fundamentalne znaczenie w codziennym dobrostanie.

Myślę, że zwyczajna rozmowa z Psychologiem mogłaby okazać się dla Pani pomocną w utrzymaniu zadowalającej kondycji zdrowotnej.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605