O czym świadczą problemy ze wzrokiem przy leczonej nerwicy?

Witam, choruje od paru miesięcy na nerwice lekowa. Od miesiąca biorę pram i dodatkowo lek przy silnych atakach. Mam dwa pytania. Mam straszne problemy ze wzrokiem nie umiem tego wytłumaczyć widze inaczej jednocześnie jaśniej ale i gorzej, tretwieje mi twarz , bola oczy głowa szyja Rehabilitant uważa ze od zwyrodnienia szyjnego a psychiatra od nerwicy i bądź tu mądry .. drugie pytanie czy to możliwe ze pare dni przed miesiaczka moje objawy nerwicy się nasilają ? Czuje się okropnie i lęki nasilone oraz psychicznie czuje się okropnie. Od chwili kiedy chorowałam na nerwice a jeszcze tego nie wiedziałam ponieważ szukałam . To przed miesiaczka czułam się gorzej ale teraz przy lekach jest dramat. Jak mogę pomoc sobie czy to wg od tego. Podobno magnez ma pomagać ?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

W odpowiedzi na Pani wątpliwości, z mojej strony inspirowałabym
Panią do podjęcia psychoterapii - najlepiej poznawczo-behawioralnej, która równolegle z zaleconą farmakoterapią, byłaby dla Pani komplementarną oraz efektywniejszą formą leczenia.

W odpowiedzi na Pani pytanie: "... Jak mogę pomoc sobie... ."
Miałabym do Pani pytanie: Jak jest u Pani z regularną aktywnością fizyczną?
Jest takie powiedzenie, którym chętnie i często dzielę się z Czytelnikami Portalu Abc Zdrowie, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Odnosząc się do suplementacji kluczowe znaczenie ma:
* magnez (ważne, by było jak najwięcej magnezu w magnezie!)
* wit. B1,
* wit. B2,
* wit. B6,
* wit. B12,
* kwas foliowy,
* selen oraz
* wit. D3 (szczególnie w okresie wzmożonego wysiłku psychicznego/fizycznego/mentalnego) jest jak najbardziej potrzebna i niezbędna (w porozumieniu z Farmaceutą).

Niedobory wyżej wymienionych powodują (również!) uczucie zmęczenia, roztargnienia, spadek energii życiowej, i niedobory witamin z grupy B są (również!) przyczyną obniżenia zdolności koncentracji, drażliwości, i nawet amnezji, depresji i bezsenności. Niestety nie mówi się o tym, wystarczająco często, a to ma fundamentalne znaczenie dla kondycji zdrowotnej.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605