Brak chęci do życia, problemy z koncentracją i stres

dzień dobry ! ponieważ żyje ostatnio w stresie,mam problemy z koncentracją oraz brak chęci do czegokolwiek, zastanawiam się nad braniem ziołowych leków które pomogłyby mi uporać się z powyższymi problemami. Czytałam na różnych forach i dowiedziałam się ze dobrym lekiem byłby labofarm.Jestem młodą osobą studiującą.Czy jest to dobry lek i czy mogłabym go stosować?

Często poradzenie sobie ze stresem, trudnościami w koncentracji, brakiem motywacji itp wymaga większej zmiany w życiu i przyjrzeniu się temu, czemu takie objawy się pojawiły i co one mówią.
Warto spróbować leków, ale też pamiętać, żeby nie leczyć sie tylko objawowo, ale skupić na przyczynach tych objawów i je przede wszystkim leczyć.

Dzień Dobry Pani,

W tej sytuacji, zachęcałabym Panią do suplementacji, dawkami biologicznie czynnego magnezu, witaminą B 12, witaminami z grupy B, szczególnie witaminą B 1 i B 2, B 6, oraz kwasu foliowego, witaminy D 3.

Niedobory wyżej wymienionych objawiają się obniżoną koncentracją, zwiększoną drażliwością, nerwowością, apatią, stanami prodepresyjnymi.

Proszę również zaprosić do swojej codzienności regularną aktywność fizyczną na powietrzu, ośmiogodzinny systematyczny sen, picie dużej ilości czystej wody, co jak stwierdzono jest kluczowym do optymalnej pracy mózgu, szczególnie w zwiększonym wydatkowaniu energetycznym.

Jest takie powiedzenie, że: Ruch zastąpi prawie każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Życzę Pani satysfakcjonującego zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej