Jakie preparaty stosować na wspomaganie koncentracji?

Witam, Szukam leków czy suplementów, które pomogą mi chociaż trochę w koncentracji. Mam spory problem w skupieniu się na nauce. Mam 19 lat.

Witam,
zalecane jest zbadać przyczynę deficytu koncentracji i uwagi. Wskazane są preparaty z lecytyną - wzmacnia zdolność zapamiętywania i koncentracji. a tym samym poprawia zdolności intelektualne. Innym pomocnym suplementem diety jest sesja - pomaga przyswajać wiedzę. Jeśli problem narasta, obserwuje się obniżony nastrój, przygnębienie, wskazana jest konsultacja psychiatryczna i kompleksowe leczenie.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Odniosę się do tematu, sygnalizując, co ma znaczenie dla lepszej efektywności funkcjonowania poznawczego (między innymi chodzi o pamięć, koncentracja).

Przede wszystkim pomocne są umiejętne techniki radzenia sobie ze stresem, poprzez praktykowanie medytacji, kontemplacji, relaksacji, jogi, tai chi i innych.

Fundamentalne znaczenie ma regularna aktywność fizyczna (najlepiej na powietrzu)..., ponieważ Nasze ciało jest stworzone do ruchu...
Jest takie powiedzenie, którym chętnie i często dzielę się z Czytelnikami WP Portalu Abc Zdrowie (kiedy udzielam porady online) że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...
Ćwiczenia fizyczne pomagają w uwolnieniu od trosk, odrzucenia negatywnych myśli.

Poza tym istotne znaczenie dla optymalnego funkcjonowania poznawczego, ma WODA!
Jeśli poziom zaopatrzenia organizmu w wodę, spadnie tylko! o dwa procent, pojawiają się symptomy odwodnienia organizmu, takie jak problemy z pamięcią krótkotrwałą, z koncentracją - ponieważ mózg potrzebuje wody i jest najbardziej wrażliwym narządem, kiedy pojawia się deficyt wody w organizmie.
Jako przykład podam, że Osoba dorosła, ważąca ok. 60 kg potrzebuje ok. czterech! litrów wody dziennie!

Poza tym znaczenie ma ośmiogodzinny sen oraz suplementacja organizmu, o której często i wiele piszę na tym Portalu.

Wspomagającą formą, w poprawie jakości, może być podjęcie terapii rozwojowej, pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty.

Mam nadzieję, że udzieliłam Pani zadowalającej odpowiedzi.

Inspiruję Panią do poeksperymentowania, życząc Pani radości w codzienności,

iremna.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605