Co zrobić w przypadku bólu głowy, zaburzeń koncentracji, pamięci i orientacji oraz zawrotów głowy?

Witam, od ponad roku cierpię na silne bóle głowy, zaburzenia koncentracji i pamięci, zdarza mi się tracić całkowicie orientację na krótkie chwile, miewam zawroty głowy, "piski" w uszach (moje ciśnienie jest tylko trochę niższe od normy, laryngolog nie stwierdził żadnych niepokojących zmian), wysiłek umysłowy wyczerpuje mnie bardziej, niż kiedykolwiek, a moja zdolność logicznego myślenia znacznie i zauważalnie zaliczyła tzw. "regres". Jak zawsze kochałam pisać, tak teraz jest to dla mnie ogromnym problemem. Oprócz tego miewam codzienne nudności, zdarza się, że na tyle silne, że nie mogę niczego zjeść, choć odczuwam głód. Rezonans magnetyczny wykrył zmiany w podkomorowej i okołokomorowej istocie białej obu półkul mojego mózgu, lecz mój neurolog uznał, że to nic takiego i skierował mnie na badanie spektroskopowe. Dostałam jedynie Epitoram, który miał mi pomóc na bóle, ale niestety tylko pogorszył sytuację, głównie z powodu nudności, a i nie uśmierzył w ogóle bólu. Warto chyba dodać, że absolutnie żaden lek przeciwbólowy dostępny bez recepty nie przyniósł żadnych efektów. W jaki sposób mogłabym sobie pomóc? Nie ukrywam, że moje dolegliwości bardzo utrudniają mi życie codzienne, zwłaszcza że uczęszczam do liceum ogólnokształcącego. Nie ma chwili, żebym czuła się dobrze, z dnia na dzień jest coraz gorzej, a terminy mnie dobijają (badanie spektroskopem mam dopiero 30 października, a i tak dostałam pilne skierowanie), dlatego szukam jakichś chwilowych rozwiązań, żeby móc spokojnie się uczyć.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Nie napisała Pani, jaki styl życia prowadzi Pani na co dzień, poza edukacją.

Z zaprezentowanych przez Panią symptomów, zachęcałabym Panią
(do rozważenia) do osobistej konsultacji specjalistycznej (Psycholog/Psychoterapeuta) gdyż opisane przez Panią objawy (nerwicowo-lękowe) mogą wskazywać. na odpowiedź Pani
organizmu, na przewlekający się stres emocjonalny?

Odniosę się do tematu, sygnalizując, co ma znaczenie dla efektywności funkcjonowania poznawczego (między innymi chodzi o pamięć, uwagę, koncentrację) oraz dla kondycji fizycznej/psychicznej.

Przede wszystkim pomocne są techniki radzenia sobie ze stresem, poprzez praktykowanie medytacji, kontemplacji, relaksacji, jogi, tai chi i innych.

Fundamentalne znaczenie ma regularna/umiarkowana aktywność fizyczna (najlepiej na powietrzu)..., ponieważ Nasze ciało jest stworzone do ruchu...
Jest takie powiedzenie, którym chętnie i często dzielę się z Czytelnikami WP Portalu Abc Zdrowie (kiedy udzielam porady online) że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...
Ćwiczenia fizyczne pomagają w uwolnieniu się od trosk, negatywnych myśli.

Poza tym istotne znaczenie dla optymalnego funkcjonowania poznawczego, ma WODA!
Dlatego, że Jeśli poziom zaopatrzenia organizmu w wodę, spadnie tylko! o dwa procent, pojawiają się symptomy odwodnienia organizmu, takie jak problemy z pamięcią krótkotrwałą, z koncentracją - ponieważ mózg potrzebuje wody i jest najbardziej wrażliwym narządem, kiedy pojawia się deficyt wody w organizmie.
Jako przykład podam, że Osoba dorosła, ważąca ok. 60 kg potrzebuje ok. czterech! litrów wody dziennie!

Poza tym znaczenie ma ośmiogodzinny sen oraz suplementacja organizmu, o której często/wiele piszę na Portalu.

Powyższe mają znaczący wpływ na optymalne funkcjonowanie.

Mam nadzieję, że udzieliłam Pani zadowalającej odpowiedzi, sygnalizując o ważności zależnych.

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej teraz potrzebne,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605