Zaburzenia pamięci, koncentracji i zaniki pamięci

mam zaburzenia pamięci, koncentracji, zaniki pamięci, jeżeli chodzi o koncentracji to ostatnio zrobiłem się strasznie niecierpliwy, nie mogę spokojnie usiąść na krześle, ciągle potrzebuje być w ruchu,albo w autobusie ledwo wysiaduję,albo stoję, czuje się bardzo źle po leku sulpiryd w dawce 400mg, w internecie przeczytałem,że senność i właśnie zaburzenia koncentracji, depresja i to się sprawdza niestety:( nie mogę normalnie żyć, na zajęciach też bardzo trudno mi wysiedzieć, wcześniej tak nie było
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Podobne objawy mogą powodować zaburzenia lękowe (nerwica), przemęczenie, stres, a także zaburzenia ze strony tarczycy, czy zaburzenia elektrolitowe i witaminowe. Radziłabym udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który z pewnością zaleci podstawowe badania i w zależności od ich wyniku - do psychologa, który pomoże Panu wrócić do pożądanego poziomu funkcjonowania.

0

W takich sytuacjach, oprócz podstawowych badań lekarskich powinna zostać wykonana też diagnoza neuropsychologiczna, która może wykazać początki pewnych chorób neurologicznych dających podobne symptomy. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty