Jak zminimalizować poziom stresu u 10-latka?

Mój syn 10 letni przeżywa silny stres przed każdym sprawdzianem w szkole ,jak mogę go wyciszyć by się nie denerwował.Chętnie bym skorzystała z herbatek ziołowych ale nie wiem jakich ?

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt:)

Nie wiem, jaki styl życia prowadzi Pani Syn.
Zachęcałabym Panią do rozważenia, by zainspirować Syna oraz może siebie do regularnej aktywności fizycznej, najlepiej na
powietrzu.
Jest takie powiedzenie, którym chętnie i często dzielę się z Czytelnikami abc Zdrowie, że:

Ruch zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu.

Ważnym jest by przed stresującym wyzwaniem, Syn szedł spać wcześniej, 2 godz. przed snem nie korzystał z nośników, by w sypialni było ciemno, by nie pił napojów tzw. "energetyzujących" typu pepsi, natomiast wystarczająco dużo czystej wody, której mózg bardzo potrzebuje w czasie dużego wydatkowania energetycznego/intelektualnego.

Istotne znaczenie ma suplementacja (w porozumieniu z Lekarzem)
przede wszystkim chodzi o magnez (jak najwięcej "magnezu w magnezie", witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12) kwas foliowy, selen, wit. D3.

Z życzeniami dla Pani oraz Syna dobra i radości,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605