Jak leczyć anemię u 14-latka?

Witam. Byłam z 14-letnim synem u endokrynologa, ponieważ martwił się brakiem oznak dojrzewania. Jednocześnie z badań krwi dowiedzieliśmy się, że ma anemię spowodowaną niewłaściwym odżywianiem. Lekarz powiedział, że nie podejmie decyzji o leczeniu hormonalnym, dopóki nie poprawią się wyniki krwi. Czy mógł tak powiedzieć? Czy nie można walczyć z anemią w tym samym czasie? Synowi zależy na szybkim załatwieniu sprawy. Rozważamy pójście do innego specjalisty, ale nie wiemy, czy nie usłyszymy tego samego.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Rozumiem, tak, jak potrafię potrzebę Pani oraz Pani Syna szybkiej regeneracji i zadowalającej kondycji zdrowotnej Syna.
Zachęcałabym Panią/Syna jednak do zaufania Lekarzowi.

Organizm o zdiagnozowanej anemii, traci część swojej naturalnej energii życiowej, i równoległe wspomaganie hormonalne, byłoby zbyt dużym wyzwaniem dla organizmu, szczególnie w trudnym okresie adolescencyjnym, w jakim jest obecnie Pani Syn.
Jest to okres, wymagający od Rodziców dużej cierpliwości, a przede wszystkim rozumienia i zrozumienia wyzwań tego czasu adolescencyjnego.

Zachęcałabym Panią do zainspirowania Syna, do podjęcia regularnej/umiarkowanej aktywności fizycznej, najlepiej na świeżym powietrzu.

Jest takie powiedzenie, którym chętnie tutaj, na portalu Abc Zdrowie dzielę się z Użytkownikami, że:
RUCH zastąpi niemalże każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Podsumowując, widzę celowość osobistej konsultacji dietetycznej, celem ułożenia optymalnej diety, dla pani Syna.
Po namyśle, sadzę, że taka zwyczajna rozmowa Syna, z Psychologiem
byłaby przydatna.

Gdyby Syn miał życzenie rozmowy, o swoich niepokojach ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Serdeczności i pomyślności dla Pani i Syna!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605