Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powoduje strzelanie i przeskoki w stawach?

Od jakiegoś czasu (kilka miesięcy do roku) strzela mi w stawach. Nie są to raczej konkretne stawy (głównie kolana, kostki, barki, nadgarstki, zdarzy się "strzał" w biodrach). Często czuję/słyszę przeskoki przy konkretnych ruchach, napięciu konkretnych mięśni. Poza "strzelaniem" (które też czasami występuje, czasami nie) nie pojawia się żaden ból, obrzęk, nic takiego. Wcześniej nigdy tak nie miałem, i też te dźwięki i odczucie strzelania pojawia się przy normalnym zakresie ruchu. Jestem przed trzydziestką, prowadzę raczej siedzący tryb życia (praca biurowa, 8h przed komputerem), aczkolwiek półprofesjonalnie także tańczę (treningi minimum 3-4 razy w tygodniu). Czy tego typu "dźwięki" w stawach to coś czym powinienem się niepokoić? Z góry dziękuję za odpowiedzi i sugestie.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

"strzelające stawy" to raczej objaw indywidualny związany z nagłym ruchem i podciśnieniem w stawie ...
Wskazana pełna konsultacja, o ile pojawi się ból, drętwienie Rozumiem, że jest Pani bardzo sprawna, skoro taniec 3x w tyg
Pozdrawiam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy