Co powoduje swędzenie na wzgórku łonowym, łokciach i pod kolanami?

Od paru miesięcy odczuwam swędzenie na wzgórku łonowym, towarzyszy temu swędzenie również na łokciach, pod kolanami lub na powiece. Wszystko zaczęło się jakieś pół roku temu, podejrzewam ze mogą być to dolegliwości na tle nerwowym, ponieważ mam problemy z nerwicą, czy jest to możliwe?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyn uogólnionego świądu jest wiele - poprzez choroby infekcyjne, choroby dermatologiczne, po choroby ogólnoustrojowe (na przykład choroby wątroby, nerek, cukrzyca, choroby tarczycy).

W opisanych lokalizacjach zmiany mogą mieć także charakter uczuleniowy. Proszę zwrócić uwagę w jakich okolicznościach zmiany się nasilają  - może po zastosowani kosmetyków, środków czystości, leków, produktów spożywczych.

Zmiany mogą mieć również podłoże emocjonalne, jednak w pierwszej kolejności należy wykluczyć inne przyczyny dolegliwości. Ze względu na obecność objawów w wielu lokalizacjach proszę najpierw udać się do lekarza rodzinnego. Po zbadaniu lekarz zaleci odpowiednie leczenie lub dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam