Co mam robić ze swędzeniem w miejscu intymnym?

Ostatnio strasznie swędzi mnie pochwa jest zaczerwieniona, starałam się nawet tego nie drapać, ale nie wytrzymałam. Po tym momentalnie wyszła mi opuchlizna. Co mam robić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Z Pani opisu wynika, że dolegliwości są znacznie nasilone, prawdopodobnie konieczne będzie wdrożenie leczenia.
Przyczyną może być infekcja dróg rodnych. Sprawcą mogą być między innymi pasożyty, grzyby czy bakterie.
Opisywane objawy mogą być także efektem reakcji uczuleniowej, na przykład na nowo wprowadzony kosmetyk.

W niektórych chorobach ogólnoustrojowych także może występować świąd.
Konieczna jest wizyta u prowadzącego ginekologa, z uwagi na intensywność objawów proszę raczej nie zwlekać.
Jeżeli przyczyną będzie infekcja a jest Pani aktywna seksualnie być może konieczne będzie równoczesne leczenie Partnera.

Pozdrawiam