Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędzenie skóry owłosionej głowy - co mam robić?

Mam 62 lata, mężczyzna. Od kilkunastu miesięcy swędzi mi głowa, zazwyczaj popołudniu. Codziennie myję głowę szamponem. Używałem różnych szamponów, nawet tych, które miały działać przeciw swędzeniu, ale bezskutecznie. Obecnie, od kilku miesięcy, używam szamponu dla dzieci - trochę mniej mnie swędzi, ale swędzi. Drapię się mocno w głowę, zwłaszcza jak pracuję umysłowo. Co mam robić? 
62 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

Witam serdecznie,
W pierwszej kolejności wskazane jest wykluczenie schorzeń skóry głowy, które mogą być przyczyną dolegliwości. W tym celu najlepiej udać się do dermatologa. Jeżeli chodzi o codzienne mycie włosów może doprowadzić do przesuszenia skóry głowy, podrażnienia i nasilenia dolegliwości.
Przyczyna dolegliwości mogą być również niektóre choroby ogólnoustrojowe - na przykład cukrzyca. Inną przyczyną może być reakcja uczuleniowa - może wprowadził Pan na przykład nowy lek (nawet bez recepty).
Zachęcam do wizyty u dermatologa.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy