Co powoduje ucisk w lewej stronie szyi?

Od dobrych kilku lat czuję dziwny ucisk w lewej części szyi, który obejmuje jej część, następnie obojczyk, bark (przód i tył), ramię. Ból czasami promieniuje do lewej ręki która drętwieje. Co to może być? Byłam u kilku ortopedów, neurochirurgów, ale nie usłyszałam konkretnej diagnozy, na rezonansie też nic konkretnego nie wyszło. Prawdą jest natomiast, że mam problemy z kręgosłupem, przepuklina, dyskopatia w piersiowym etc.

Przyczyną może być zwiększone napięcie powięzi i/lub mięśni oraz wspomniana dyskopatia. Należy udać się do fizjoterapeuty stosującego metody Terapii manualnej, McKenziego. Pozdr