Co powoduje uczucie bicia serca?

Od kilku tygodni czuję jak mi bije serce, w szczególności wieczorem gdy się położę. Ciśnienie mam zazwyczaj ok albo nieznacznie podwyższone. Zauważyłem też, że podczas wysiłku szybciej się męczę i tracę oddech i wtedy czuję mocno pracę serca. Wcześniej nie miałem takich objawów. Zrobiłem podstawowe badania i niektóre wyniki są poza normą: LYMPH% 45.4 (do 43.0 norma), MID% 12.0 (do 10), GRA% 42.6 (od 43), GRA 2.1 (od 2.5), potas 5.3 (do 5) niedoczynnosc tarczycy leczona, wyniki tsh ft4 ok

Lek. Katarzyna Szymczak

Koniecznie trzeba wykonać ekg, być może holter ekg, objawy mogą wskazywać na arytmię.
Pozdrawiam