Co powoduje uczucie zmęczenia i osłabienia oraz braku energii?

Witam potrzebuję porady . Od paru miesięcy zle się czuję.Caly czas jestem osłabiony i bez energii , czasami pobolewa mnie głowa w okolicy uszow .Mam uczucie takiego napięcia szyji , coś w rodzaju ciągnięcia miesni z tyłu głowy i też czasami delikatny ucisk w tym miejscu. Do tego dochodzi sztywność , napięcie zuchwy czasami z tego napicie wykonuje jakieś małe niekontrolowane ruchu czy to szyja czy żuchwa . Jeszcze mam uczucie takiego ogólnego ciśnienia , ucisku głowy jakby ktoś mnie delikatnie ściskał za szyję . Do tego uczucie gula w gardle - ucisku krtani,występuje jeszcze swędzenie i czasami delikatne pobolewanie w uszach . Czasami objawy praktycznie przechodzą czasami się nasilają . Czy może to być wina złego trybu życia tj brak ruchu ,bardzo dużo czasu spędzanego w pozycji siedzącej za kuputerem czy telefonem ? Albo czy takie objawy może dawać grzybica tj candida ? Dodam jeszcze że notorycznie zgrzytam zębami i przygryzam język . Prosze o poradę co to może być ewentualnie do jakiego lekarza się wybrać żeby zweryfikować stan zdrowia?.Badania krwi były robione i wszystko ok , tarczyca też , serce też wszystko ok .Badanie kału i moczu robione pół roku temu i też nic niepokojącego nie wyszło

Lek. Michał Lenard

Pana objawy są dosyć niespecyficzne, sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który Pana zbada i w razie potrzeby skieruje Pana do odpowiedniego specjalisty. Pozdrawiam!