Co powoduje wzrost ciśnienia bez przyczyny?

Witam. Mam problem z ciśnieniem. Tzn wzrasta ono bez przyczyny. Byłam kilkakrotnie na izbie przyjęć ale po zrobieniu ekg odsylali mnie do domu ponieważ twierdzili że ekg jest dobre a skoki cinienia aa na tle nerwowym. Choruje również na depresję lekowa z atakami paniki. Lecz te objawy ucichly a zaczęły się problemy z ciśnieniem. Nadmienię iz N ostatniej wizycie w IP ciśnienie miałam 145/80/106 czekając na lekarza spadło samoczynnie do 120/80. Jaka może być przyczyna. Już nie wiem gdzie szukać pomocy

Jeśli lekarz wykluczył inne podłoże, może to rzeczywiście wskazywać na podłoże emocjonalne. Szczególnie, jeśli choruje Pani na zaburzenia lękowe. Zachęcam zatem do podjęcia kontaktu z psychologiem i rozpoczęcia psychoterapii. Jest to najlepsza metoda na poradzenie sobie z głębszymi przyczynami zaburzeń o podłożu lękowym, a nie tylko jego objawami.

Szanowna Pani,
zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna jako forma leczenia zaburzeń lękowych, depresyjnych, skuteczna metoda potwierdzona badaniami klinicznymi.
Pozdrawiam serdecznie